Apdovanoti nacionalinio konkurso MANO ŽODYNAS 2018 laimėtojai!

Lietuvių kalbos instituto leksikografės dr. Aurelija Genelytė ir dr. Danutė Liutkevičienė,
Lietuvių kalbos instituto direktorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė, Telšių rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Gusarovas

2018 m. gegužės 18 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko iškilmingi Lietuvių kalbos instituto organizuojamo nacionalinio konkurso MANO ŽODYNAS 2018 apdovanojimai.

Konkursas nuo 2012 m. sėkmingai organizuojamas jau 4-ąjį sykį. Kaip teigia konkurso iniciatorė, leksikografė, Lietuvių kalbos instituto direktorė profesorė Jolanta Zabarskaitė, šio konkurso idėja itin reikšminga. Žodynai turi išliekamąją vertę, o tie, kurie imasi juos rašyti, turi galimybę iš tiesų pajusti kalbos gilumą – sugalvoti koncepciją, surinkti medžiagą, sustruktūrinti ją, aprašyti ir tinkamai pateikti – didelis, sunkus ir prasmingas darbas.
Konkurso laimėtojus taip pat sveikino ir jų darbais džiaugėsi Telšių rajono savivaldybės vicemeras Kęstutis Gusarovas ir Telšių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė.

Šiais metais konkursas ragino prisiminti iš Žemaitijos kilusius žodynininkus ir kalbininkus, minėti Simono Daukanto 225-ąsias gimimo metines, Vydūno metus ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Anot konkurso darbus vertinusios komisijos, šiemet konkursą galima vadinti pačiu lietuviškiausiu: atsiųsti tik keli žargono ir svetimybių žodynai. Konkurso dalyviai, kitaip nei anksčiau, atsiuntė daug daugiau vietovardžių, asmenvardžių žodynų, sudarinėjo įvairius grožinės literatūros kūrinių žodynus. Taip pat sulaukta ir puikaus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto žodyno.

Po apdovanojimų konkurso laimėtojams ir svečiams Telšių rajono savivaldybė dovanojo ekskursiją po Telšius.

Lietuvių kalbos institutas nuoširdžiai dėkoja Telšių rajono savivaldybei ir Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešajai bibliotekai už bendradarbiavimą, organizuotumą, šiltą priėmimą ir puikią kultūrinę programą.

 

Nuotraukų galerija: