Nuotolinis mokslinis seminaras „Terminologija: mokslo ir praktikos klausimai“

Šių metų gruodžio 2 d. vyko Lietuvių kalbos instituto organizuotas nuotolinis mokslinis seminaras „Terminologija: mokslo ir praktikos klausimai“. Renginys sulaukė didžiulio dėmesio ‒ jame dalyvavo daugiau nei 100 dalyvių.

Seminare pranešimus skaitė Lietuvių kalbos instituto Terminologijos centro vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Alvydas Umbrasas, mokslo darbuotoja dr. Lina Rutkienė ir kitų institucijų atstovai iš Europos Sąjungos Tarybos generalinio sekretoriato, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus universiteto, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir Vilniaus kolegijos.

Seminare buvo aptarti teisės aktuose vartojamiems terminams keliami reikalavimai, Europos Sąjungos politinių deklaracijų vertimo ypatumai, užsienio reikalų srities tekstuose atsiradę nauji terminai, pristatytas medicinos terminų mašininio vertimo tyrimas ir dažniausiai pasitaikantys klaidingi tokio vertimo atvejai. Taip pat seminaro dalyviai išgirdo apie atliktą apžvalginį audiovizualiniame vertime vartojamų terminų tyrimą, išryškinusį terminų variantiškumą, apie plačiai naudojamą Universaliąją dešimtainės klasifikacijos sistemą terminologijos kontekste. Kalbėta ir apie dvižodžius statybos terminus, kurių šalutinis dėmuo išreikštas sudurtiniu būdvardžiu, diskutuota dėl rinkodaros terminų.