Lietuvių kalbos institutas sveikina artėjančių švenčių proga!

Mielieji Kolegos, Brangūs Bičiuliai,

tai laikas, kai širdys prisipildo meilės ir gerumo, kai tiki stebuklais, kai namai pakvimpa mišku, imbieriniais meduoliais ir mandarinais, o už lango sninga, sninga, sninga!.. Tas metas persmelktas ilgesingo džiugesio ir slaptingos tylos, vis nuskraidinančios į tolimą nerūpestingos vaikystės vienkiemį, kuomet vėlei burnoje pajunti tirpstantį močiutės blynų skonį…Oi, ne blynų. Skrylių su aguonomis ir medumi…

Šiemet daug iššūkių, tai švęskim „su kūčiomis – su žirniais, su kviečiais, su medumi sumaišytais“, kad save ir savo daiktus nuo nelabųjų ir perkūnų apgintume, kaip aprašoma 1573 m. Volfenbiutelio postilėje.

Tebūnie Jums visiems šios šventės grįžimas į dieviškąjį ilgesį, į gerus laimingus prisiminimus, kurie apsupa mus tarsi gyvenančius didingoje saloje, kuri ir yra gyvenimas. Kad mes, pabudę iš vaikystės miego, vis dar lauktume švelnių malonumų, lengvu apsiautalu apgaubsiančių tikrovės skaudžius nelygumus, ir iš naujo gimtų viltis, kurios nebesmelktų rūkas ir atsivertų durys į stebuklų pasaulį.

Iš vaikystės aruodų semkimės džiaugsmo, gerumo ir vilties, būkime sveiki, laimingi ir kūrybingi!

Lietuvių kalbos instituto bendruomenės vardu sveikina

direktorė dr. Albina Auksoriūtė