Kviečiame dalyvauti konkurse „Mano žodynas“!

Lietuvių kalbos institutas kviečia dalyvauti konkurse „Mano žodynas“!
Kada paskutinį kartą buvote atsivertę kokį nors žodyną? Galbūt kas nors iš Jūsų pažįstamų ar draugų kaupia įdomius, negirdėtus žodžius? O gal norėtumėte pats paragauti žodynininko duonos ir pabandyti parašyti unikalų, dar niekur nematytą žodyną? Lietuvių kalbos institutas kviečia mokinius ir suaugusiuosius pabūti tikrais žodynininkais ir dalyvauti 5-ajame nacionaliniame konkurse „Mano žodynas“!

 

Konkursą Lietuvių kalbos institutas organizuoja jau 5-ąjį kartą. Šiais metais konkursas skiriamas garsiems Jurbarko krašto žodynininkams ir žodžių rinkėjams (broliams Antanui ir Jonui Juškoms, Jonui Paulauskui, Vincentui Drotvinui, Elenai Grinaveckienei ir kitiems) prisiminti ir pagerbti. 

 

2020-ieji paskelbti Mokyklų bendruomenių metais. Labai tikimės, kad konkurse aktyviai dalyvaus įvairios Lietuvos mokyklos ir gimnazijos, o žodynus konkursui atsiųs ne tik mokiniai, bet ir jų mokytojai, tėvai bei kiti bendruomenės nariai.

 

Jūsų unikalių žodynų lauksime iki 2020 m. gegužės 15 d. Spausdintus ar įskaitomai ranka parašytus žodynus siųskite adresu:
Lietuvių kalbos institutui, konkursui „Mano žodynas“, P. Vileišio g. 5, LT-10308 Vilnius.

 

Vertinant žodynus dalyviai bus skirstomi į tris grupes: 5–8 klasių moksleiviai, 9–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Konkurso vertinimo komisija atrinks po 3 geriausius kiekvienos dalyvių grupės darbus, taip pat iš visų dalyvavusiųjų konkurse – 1 originaliausią darbą.

 

Rezultatai bus skelbiami 2020 m. gegužės 25 d. Lietuvių kalbos instituto interneto svetainėje www.lki.lt ir feisbuko paskyroje.

 

Konkurso nugalėtojai bus kviečiami dalyvauti apdovanojimų renginyje, kuris vyks Jurbarko rajono Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijoje 2020 m. birželio 4 d. Geriausių darbų autoriai bus apdovanoti Lietuvių kalbos instituto, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, leidyklų „Tikra knyga“, „Obuolys“, „Dominicus Lituanus“ ir „Lapas“ bei Jurbarko rajono savivaldybės įsteigtais prizais.

 

Jei konkurso dalyviai turėtų kokių klausimų, gali kreiptis į Lietuvių kalbos institutą tel. (8 5) 263 8046 arba el. paštu .