Išleistas dr. Ritos Miliūnaitės sudarytas trumpas XXI a. lietuvių kalbos naujadarų žodynėlis „Naujadarai, kurie gali praversti“

Pasirodė Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausiosios mokslo darbuotojos dr. Ritos Miliūnaitės sudarytas trumpas XXI a. lietuvių kalbos naujadarų žodynėlis Naujadarai, kurie gali praversti.

Į Žodynėlį sudėtà nedidelė dalis šiandien vartosenoje gyvuojančių lietuvių kalbos naujadarų. Pateikiami trumpučiai šių žodžių aprašai su apibrėžtimis ir vartojimo pavyzdžiais, o kai kur – ir ilgesnės istorijos. Iš jų ir suprasite, kas yra tikrieji lietuvių kalbos kūrėjai ir atnaujintojai. Profesinius terminus paprastai kuria konkrečių sričių specialistai, o apskritai naujus žodžius gali kurti kiekvienas, apdovanotas prigimtiniu kūrybiškumu ir turintis kalbinės patirties. Sukaupti ją galima tik skaitant daug gerų knygų, lavinant kalbos jausmą ir stiliaus pojūtį.

Kad ir kokie šiame Žodynėlyje aprašyti žodžiai jums pasirodytų, jie liudija, kad lietuvių kalba turi gyvybinių galių ir priemonių reaguoti į permainingą šių dienų pasaulį. O kokį turinį ir formą kalbai suteiksime, priklauso nuo mūsų visų.

Leidinį galite įsigyti Lietuvių kalbos instituto knygynėlyje (Petro Vileišio g. 5, Vilnius). Knygynėlis dirba antradieniais−ketvirtadieniais 10−12 val. ir 14−17 val. Daugiau informacijos tel. (8 5) 234 6058 ir el. p. .