Kontaktai:
„Lituanistikos židinys“ įkurtas 2006 metais. Tai vienintelis interaktyvus lietuvių kalbos muziejus Lietuvoje.
„Lituanistikos židinio“ uždavinys – patrauklia ir šiuolaikiška forma, per specialiuosius kalbos žaislus ir žaidimus perteikti visuomenei naujausias kalbotyros žinias, šviesti aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, motyvuoti moksleivius, kaip kalbos puoselėtojus ir mylėtojus arba būsimuosius kalbos tyrėjus, propaguoti lietuvių kalbą, kaip Europos daugiakalbystės ir kultūrų dialogo partnerę.
Tikslai:
-
populiarinti naujausias kalbotyros mokslo žinias;
-
skatinti domėtis lietuvių kalba, kaip viena svarbiausių nacionalinės tapatybės ir pilietiškumo sąlygų;
-
propaguoti Europos daugiakalbystės ir kultūrų dialogo idėjas.
„Lituanistikos židinyje“ eksponuojama daugybė kalbai svarbių dokumentų, knygų ir kalbininkų daiktų. Muziejaus išskirtinumas – unikalūs kalbos žaislai. Šios ekspozicijos lankytojai įsitikins, kad kalba – tai ne tik gramatika ir skyryba, tai gyvas, įdomus reiškinys, kuriuo galima žaisti ir kurį net galima paliesti rankomis!
Edukacinių programų metu „Lituanistikos židinio“ lankytojams yra pristatoma interaktyvi paroda, aprodoma muziejaus ekspozicija, supažindinama su lituanistikos ir kalbotyros pasiekimais, lietuvių kalbos istorija, vaikams suteikiama galimybė patiems susipažinti su kalbos faktais ir skatinamas vaikų smalsumas bei susidomėjimas lietuvių kalba ir kalbotyros mokslu.
Dalyvių grupės gali susitarti dėl edukacinių programų. Muziejuje taip pat vyksta įvairūs edukaciniai renginiai, organizuojami nacionalinio dailyraščio, žodyno rašymo, kūrybinės išraiškos „Kas man yra lietuvių kalba“ konkursai ir pan.
„Lituanistikos židinyje“ lankosi ne tik Lietuvos mokyklų moksleiviai, bet ir aukštųjų mokyklų studentai, vyresnio amžiaus žmonės iš Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto, svečiai iš užsienio (Vokietijos, Belgijos, Danijos, Lenkijos, Italijos, JAV, Ukrainos).
„Lituanistikos židinyje“ organizuojamos unikalios interaktyvios edukacijos:
-
edukacijos trukmė – apie 60 min;
-
rekomenduojama 4–9 klasių mokiniams;
-
dalyvių skaičius – 7–25 asmenų;
Užsisakyti unikalią interaktyvią edukaciją galite tel. +370 5 263 8112 arba el. p. .