Paieška LKI virtualiojoje bibliotekoje
LKI bibliotekos katalogai
Skaitytojų aptarnavimas
Bibliotekos kontaktai:
Ugnė Baronienė
tel. (8 5) 263 7577
el. p.
Skaitytojų aptarnavimo laikas:
I 10–17.00 val.
II–III 10–17.30 val.
IV 10–14.30 val.
V 10–16.15 val.
Paskutinė mėnesio darbo diena – sanitarinė, skaitytojai neaptarnaujami
Apie biblioteką
Lietuvių kalbos instituto Mokslinė biblioteka veikia nuo 2006 metų. Joje kaupiama lingvistinė literatūra: lietuvių, lenkų, rusų, anglų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Nuo kitų humanitarinių Lietuvos bibliotekų ji skiriasi tuo, kad joje pagal galimybes komplektuojama naujausia lietuvių ir pasaulio lingvistinė literatūra (anglų ir kt. kalbomis): žinynai, tarminiai, etimologiniai, terminologiniai ir kiti kalbiniai žodynai, bibliografiniai leidiniai, pagrindiniai periodiniai lietuvių lingvistiniai, mokslo ir kiti populiarūs žurnalai (Terminologija, Acta Linguistica Lithuanica, Archivum Lithuanicum, Kalbotyra, Baltistica, Gimtoji kalba, Darbai ir dienos ir kt.).
Seniausia bibliotekos knyga yra 1876 m. Fridricho Kuršaičio „Grammatik der littauischen Sprache“: mit einer Karte des littauischen Sprachgebiets und einer Abhandlung uber littauische Volkspoesie nebst Musikbeilage von 25 Dainosmelodien. Verlag der Buchhandlumg des Waisenhauses.
Nuo 2007 metų pradėtas kaupti rankraščių fondas. Tarp jų yra įvairūs žymiausių Lietuvos ir užsienio kalbininkų rankraščiai, kartotekos, laiškai, dokumentai, apdovanojimai, nuotraukos.
Bibliotekoje yra 302 rankraščių bylos. Seniausi – A. F. Kuršaičių fondo rankraščiai.
Atskirai kaupiami žodynininkų ir žodynų redakcijos fondai. Žodynininko Antano Lyberio rankraščių fonde yra XX a. antro dešimtmečio dokumentų.
Bibliotekos saugyklose saugomi vieno žymiausių Lietuvos leksikografų Jono Paulausko (1923–2003), žymios dialektologės Elenos Grinaveckienės (1928–1999), garsaus terminologo ir leksikografo, Lietuvių kalbos žodyno redaktoriaus, Jono Kruopo (1908–1975) ir kalbininkės vienuolės dr. Antanės Kučinskaitės (1915–2006), Lietuvių kalbos žodyno redaktoriaus Kazio Ulvydo (1910–1996) ir kiti rankraščių fondai ir kalbininkų leidinių kolekcijos.
Bibliotekoje rengiamos mokslininkų jubiliejinės parodos, taip pat gautų naujų leidinių, Lietuvių kalbos instituto rengiamų ir leidžiamų periodinių leidinių ir knygų parodos.
Nuo 2016 metų visi leidinių katalogai perkelti į Lietuvos akademinę elektroninę biblioteką (eLABa).
Biblioteka kviečia mokslininkus, doktorantus, studentus skaityti LKI išleistas knygas ir mokslinius žurnalus bei kitus mokslinės lingvistikos leidinius. Kai kuriuos naujausios kalbotyros literatūros egzempliorius Lietuvoje gauna tik Instituto biblioteka.
Susipažinkite su Bibliotekos naudojimosi taisyklėmis.
Bibliotekos naudojimosi taisyklės
Lietuvių kalbos instituto elektroninių dokumentų įkėlimo į eLAB’ą tvarkos aprašas