Paskelbtas straipsnių rinkinys „Valerijus Čekmonas: kalbų kontaktai ir sociolingvistika“ (2017)
Lietuvių kalbos instituto interneto svetainės skiltyje E. publikacijos paskelbtas suskaitmenintas Laimos Kalėdienės sudarytas straipsnių rinkinys Valerijus Čekmonas: kalbų kontaktai ir sociolingvistika (2017).
„Ši knyga sudaryta iš dviejų dalių: pirmojoje skelbiami reikšmingiausi prof. Valerijaus Čekmono (1937–2004) straipsniai apie lietuvių, baltarusių ir lenkų kalbų sąveiką, apie sociolingvistinę situaciją daugiakalbiuose Lietuvos arealuose – tokių straipsnių yra dvidešimt penki. Nemažai jų rengta su bendraautoriais – tai puikiai atspindi Čekmono siekį visą dėmesį skiriant problemos sprendimui į bendrą darbą įtraukti bendražygius, mokinius, gerąja to žodžio prasme priversti juos prisiimti atsakomybę dėl darbų tęsimo. Buvo apsispręsta siekti atspindėti visumą tų kalbų kontaktų problematikos darbų, kuriuos sieja svarbiausias šios srities mokslinis Čekmono pasiekimas – tyrimo ir interpretavimo metodologija. Ir laikas: Čekmonui dar pavyko užfiksuoti Czeslawo Miloszo Lietuvos atspindžius. Antrojoje knygos dalyje pristatoma Čekmono mokykla: į rinkinį pateko dvylika straipsnių – mokinių ir bendražygių“, – teigiama leidinio Pratarmėje.
Straipsnių rinkinys parengtas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos remiamo projekto „Lietuvių ir slavų kalbų sąveikos XX a. pab. – XXI a. pr. tyrimas: sociolingvistinis aspektas (SOLIESLA)“ (vadovė prof. dr. Laima Kalėdienė) lėšomis pagal „Lietuvių bendrinės kalbos, tarmių ir kitų kalbos atmainų funkcionavimo ir kalbos tyrimų 2011–2020 metų programą“.