Surengti prof. dr. Albino Drukteinio seminarai „Teoriniai ir praktiniai sudėtingesnių skyrybos taisyklių aspektai“

Kovo 5 ir 19 dienomis Lietuvių kalbos institutas kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija surengė du nemokamus nuotolinius seminarus „Teoriniai ir praktiniai sudėtingesnių skyrybos taisyklių aspektai“, kuriuos vedė Klaipėdos universiteto prof. dr. Albinas Drukteinis. Abiejuose seminaruose dalyvavo apie 100 mokslininkų, redaktorių ir kitų kalbos specialistų.

Per pirmąjį seminarą profesorius dėstė apie sintaksinius ir komunikacinius požymius formuluojant vienarūšių, aiškinamųjų sakinio dalių ir įterpinių skyrimo taisykles, taip pat panagrinėjo nepilnos struktūros šalutinių dėmenų ir sutrauktų aplinkybių kaip skyrimo požymius. Antrasis seminaras buvo skirtas išskiriamų sakinio dalių santykiui su šalia jų pavartotais sakinio elementais ir mokslinio teksto skyrybos ypatumams nagrinėti.

Dalyviai, išklausę abiejų seminarų medžiagą, gavo dalyvavimą patvirtinančius pažymėjimus. Daugelis jų dėkojo prof. dr. A. Drukteiniui už įdomų ir turiningą seminarą:

  • „Nuoširdžiausiai dėkoju už surengtus A. Drukteinio seminarus – jie visada informatyvūs, konkretūs, naudingi.“
  • „Dėkoju už naudingą ir įdomų seminarą.“
  • „Labai ačiū už naudingą seminarą. Tikiuosi ir ateityje naudingų, aktualių seminarų, tuo labiau, kad galima mokytis darbo vietoje.“
  • „Ačiū VLKK ir LKI už tai, kad surengėte šiuos seminarus. Su prof. A. Drukteinio aptartais atvejais tenka susidurti, ir turbūt ne taip jau retai, tad buvo tikrai naudinga išgirsti išsamesnius jų komentarus ir peržvelgti konkrečius pavyzdžius.“
  • „Labai džiugu, kad organizuojate tokius taip reikalingus seminarus.“
  • „Nuoširdžiai dėkoju už puikius seminarus ir gautą naudingą informaciją.“