Prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė dalyvavo Jurbarko krašto šventėje

Rugpjūčio 19–22 dienomis vyko tradicinė Jurbarko krašto šventė. Šiemet ji skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 410-osioms metinėms paminėti. Paskutinę šventės dieną renginyje dalyvavo ir Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro vadovė prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė.

Sekmadienį daug įvairių veiklų pasiūlė Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Paskaitą apie tarmių reikšmę ir vartojimo tradicijas šiuolaikinėje visuomenėje bibliotekoje skaitė etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų bei renginių vedėja dr. Zita Kelmickaitė, tarmių tyrinėtojai prof. Juozas Pabrėža ir  prof. habil. dr. Danguolė Mikulėnienė.

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto monografiją „Viešvilė“ visuomenei pristatė jos sudarytojas ir vyriausiasis redaktorius Algirdas Sinkevičius. Knygos pristatyme dalyvavo ir leidyklos „Versmė“ atstovai. Už kruopštų Mažosios Lietuvos istorijos puoselėjimą ir atliktą didžiulį autorių komandos subūrimo bei istorinės medžiagos surinkimo darbą, kuris įprasmintas vertingomis knygomis, rugpjūčio 6 d. Algirdui Sinkevičiui buvo įteikta Savivaldybės padėka.

Iškilmingos pamaldos ir aktyvios veiklos bibliotekoje užbaigė Jurbarko krašto šventę, kuri šiemet buvo skirta Magdeburgo teisių suteikimo Jurbarko miestui 410-osioms metinėms paminėti. Kaip ir kiekvienais metais, jurbarkiečiams ir miesto svečiams ši šventė padovanojo daug įdomių, gražių ir įsimintinų renginių.

Jurbarko krašto šventės renginių akimirkos užfiksuotos nuotraukose.