Nuotolinė akad. prof. habil. dr. Grasildos Blažienės paskaita „Panirti į prūsistikos gelmes“

Šių metų spalio 19 d. 11 val. vyks nuotolinė akad. prof. habil. dr. Grasildos Blažienės paskaita „Panirti į prūsistikos gelmes“.

„Ne vienas gali paklausti ir klausia prūsų kalbos, panirusios į istoriją, ne vienas tyrėjas nepaliauja kalbėjęs apie kalbą, ypač apie jos vardyną, apie žmones, kurie ir vėlyvaisiais viduramžiais buvo vadinami Pruthenus. Juodkrantėje, švenčiant rudens lygiadienį ir Baltų vienybės dieną, skambėjo ir prūsų dainos, veikiausiai sudėliotos iš išlikusių prūsiškų ir rekonstruotų per analogiam su kitomis baltų kalbomis žodžių“, – pasakoja akad. prof. habil. dr. Grasilda Blažienė.

Pasak mokslininkės, mokslo žmonės, baltistai, prūsistai, vis vildamiesi rasti ir rasdami žinių apie prūsų kalbos gyvybingumą, pasitelkia galingus foliantus ir kitus šaltinius.

„Apie prūsiškojo vardyno gyvybingumą jau kalbama ne vieną amžių, o mūsų laikais jau ne vieną dešimtmetį. Labai įdomiame šaltinyje, apie kurį bus užsiminta ir paskaitoje, XVIII a. pirmoje pusėje rimti ne kalbos mokslų žinovai ir tyrėjai dar skyrė teutoną ir prūsą („Teuto, Pruthenus“)“, – palieka intrigą akad. prof. habil. dr. Grasilda Blažienė.

Būtina išankstinė registracija https://forms.gle/CaAST9XY31UiUeVJ6. Registruodamiesi nurodykite tikslų el. pašto adresą.

Visiems užsiregistravusiems nurodytais el. pašto adresais bus atsiųsta prisijungimo prie nuotolinės paskaitos nuoroda.