(Lietuvių) Naujiena! XVI–XXI a. lietuvių kalbos germanizmų ir jų darinių žodynas

Sorry, this entry is only available in Lithuanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ar žinote, iš kur lietuvių kalboje atsirado žodžiai akcizas, cechas, bulius, lakas, mūras? Visi jie atkeliavo iš germanų kalbų ir sklandžiai įsiliejo į dabartinę mūsų kalbą.

Pristatome dar vieną naują mūsų leidinį – XVI–XXI a. lietuvių kalbos germanizmų ir jų darinių žodyną. Žodyno autorė Nijolė Čepienė skaitytojams pateikia informaciją apie germanų, daugiausia vokiečių kalbos, kilmės žodžius, tiesiogiai patekusius į lietuvių kalbą. Tai – unikalus leidinys pasaulio kontekste, pirmasis išsamus germanizmų žodynas, apimantis visus lietuvių kalbos raštijos ir tarmių duomenis.

Šiame žodyne pateikiama naujų išaiškintų nelietuviškos kilmės žodžių, kuriems surasti jų germanų kalbų kilmės pamatiniai žodžiai. Dėl visuomenės raidos daugelis germanizmų šiandien nebevartojami, kai kurie jų tapo istorizmais, archaizmais, tačiau jų kilmės išaiškinimas suteikia žinių apie praeitį, lietuvių ryšius su kitomis tautomis ir kalbų kontaktus.

Šį leidinį kviečiame įsigyti Lietuvių kalbos instituto knygynėlyje. Daugiau informacijos el. p. .