Spalio 22 d. vyks diskusija „Lietuviško identiteto paieškos mene“

Lietuvių kalbos institutas spalio 22 d., 18 val., kviečia į diskusiją „Lietuviško identiteto paieškos mene“. Jos metu kartu su meno pasaulio atstovais analizuosime lietuviškumo temą kūryboje, tautinio identiteto supratimą ir jo įtaką kūrybiškumui, idėjų sklaidai.

Į šiandieninius meno kūrybos procesus įpinama tautiškumo gija atspindi ne tik kūrėjų požiūrį į lietuviškas šaknis, šalies istoriją ir kultūrą, bet ir per meno kūrinius suteikia progą kitose šalyse ir skirtingose kultūrinėse terpėse gyvenantiems žmonėms pažinti mūsų valstybę ir tautinę savimonę. Kaip meno kūriniai padeda kalbėti apie svarbias, kartais net skaudžias ir nemalonias istorines patirtis? Kodėl menininkams apskritai svarbu analizuoti gimtosios šalies istoriją ir vertybes? Ką jaučia kūrėjai, į savo muziką, tekstus ir paveikslus įterpdami tautiškumo temas? Ką juos girdėdami, skaitydami ir regėdami mąstome mes, meno mylėtojai ir vertintojai?

Atsakymų į šiuos klausimus ieškos diskusijos dalyviai:

  • saksofonininkas, džiazo ir klasikinės muzikos kūrėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Vyšniauskas;
  • tapytoja, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatė Eglė Ridikaitė;
  • jaunosios kartos kompozitorius, muzikos festivalio „Muzika erdvėje“ vadovas Matas Drukteinis.

Diskusiją moderuos Lietuvių kalbos instituto viešųjų ryšių koordinatorė, kultūros žurnalistė Rūta Šetikaitė.

Renginys vyks Lietuvių kalbos instituto bibliotekoje. Įėjimas laisvas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Diskusija taip pat bus tiesiogiai transliuojama Lietuvių kalbos instituto feisbuko paskyroje.

Šis renginys – vienas iš diskusijų ciklo „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ susitikimų su įdomiausiomis lietuviškumo ir tautinės savimonės temas analizuojančiomis asmenybėmis.

Projektą „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.