LKI mokslininkės dalyvavo 10-ojoje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje Leuvardene

Paskutinę birželio savaitę Leuvardene (Nyderlandai) vyko 10-oji tarptautinė mokslinė konferencija (ICLaVE 10), skirta Europos kalbų ir tarmių kitimui ir variantiškumui įvairiais aspektais aptarti. Renginyje dalyvavo per kelis šimtus mokslininkų iš 34 valstybių, daugiausia Europos. Kviestiniai konferencijos pranešėjai: Meredith Tamminga iš Pensilvanijos universiteto, Benedikt Szmrecsanyi iš Leuveno universiteto, Roeland van Hout iš Radboudo universiteto Nijmegene ir Arjen Versloot iš Amsterdamo universiteto.

Keletą pranešimų – žodinių ir stendinių – pristatė ir Lietuvių kalbos instituto mokslininkės Geolingvistikos centro vadovė prof. dr. Danguolė Mikulėnienė ir Bendrinės kalbos tyrimų centro vadovė dr. Jurgita Jaroslavienė. Jos supažindino su tarmių situacija Lietuvoje ir jų kitimo perspektyvomis, pradėtais vykdyti dialektometrijos tyrimais, pristatė naujausius lietuvių bendrinės kalbos balsių instrumentinio tyrimo rezultatus, kai kuriuos iš jų palygino su atitinkamais latvių bendrinės kalbos vokalizmo tyrimo rezultatais. Vienas iš trijų pranešimų parengtas kartu su bendraautore Geolingvistikos centro mokslo darbuotoja dr. Laura Geržotaite.

Kartu su užsienio kolegomis aptarti modernūs tarmių tyrimo metodai ir jų taikymo galimybės Lietuvoje.

Konferencijos metu pasisemta naujų mokslinių idėjų, užmegzta naujų bendradarbiavimo ryšių su Nyderlandų, Prancūzijos, Skandinavijos ir kitų šalių mokslininkais, aptartos bendrų projektų ir mokslo renginių galimybės su kitų šalių kalbos ir tarmių tyrėjais.

Daugiau informacijos apie konferenciją.

Danguolė Mikulėnienė skaito pranešimą tema Development of Lithuanian dialectal classification
across centuries
. ICLaVE 10, 2019 m. birželio 26–28 d., Leuvardenas, Nyderlandai.

Sveikinimo žodį taria renginio organizacinio komiteto pirmininkas Hans Van de Velde (Fryske Akademy).
ICLaVE 10, 2019 m. birželio 26–28 d., Leuvardenas, Nyderlandai.