Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų mokytojų konferencija „Lietuvių kalba šiandienos mokykloje“

Šių metų spalio 27–28 d. gyvai ir nuotoliniu būdu vyko Lietuvos ir užsienio lituanistinių mokyklų mokytojų konferencija „Lietuvių kalba šiandienos mokykloje“. Spalio 27 d. konferencija vyko Lietuvos Respublikos Seime, o spalio 28 d. kūrybinės dirbtuvės mokytojams buvo surengtos Lietuvių kalbos institute. Renginys sulaukė didžiulio Lietuvos ir užsienio mokytojų bei kitų švietimo sistemos darbuotojų dėmesio – į konferenciją užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių.

Per pirmąją renginio dieną buvo perskaityta 10 įdomių ir švietimo bendruomenei aktualių pranešimų, kuriuose buvo kalbėta apie vertybes ir jų svarbą ugdymo procese, paradoksus, susijusius su lietuvių kalba ir jos istorijos raida, dirbtinį intelektą ir jo taikymo galimybes mokantis kalbų, mokymo(si) patirtį lituanistinėse mokyklose užsienyje ir kt.

Antrąją dieną į kūrybines dirbtuves susirinkę mokytojai aptarė raštingumo stiprinimą lietuvių kalbos pamokose taikant įvairius metodus, padedančius mokiniams įsiminti rašybos taisykles, lituanistinio švietimo integruotos programos skaitmenines mokymo priemones, dalijosi gerąja patirtimi.

Konferenciją organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos Respublikos Seimas, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Lietuvių kalbos institutas.

Dalijamės konferencijos akimirkomis.