Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojas, kalbininkas Laimutis Bilkis skaitė paskaitą „Mūsų vietovardžiai“ Ignalinos viešojoje bibliotekoje

Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojas, kalbininkas Laimutis Bilkis dalyvavo kalbai ir knygai skirtoje popietėje Ignalinos viešojoje bibliotekoje ir skaitė paskaitą „Mūsų vietovardžiai“.

Paskaitoje buvo pateikta daug įdomių faktų apie vietovardžių rinkimą, užrašymą, saugojimą, daugiausia kalbėta apie Ignalinos krašto senuosius vandenvardžius, gyvenviečių, piliakalnių, laukų, pievų, akmenų vardus.

Renginyje dalyvavusiems gimnazistams tai buvo įdomi netradicinė pamoka, o visiems kitiems – priminimas, kiek daug prasmės ir istorijos savyje saugo vietovardžiai. Patys seniausi ežerų pavadinimai Ignalinos rajone: Audenis, Gavys, Korinas, Parsvėtas, Liminas ir kt. Vieni jų – senieji indoeuropiečių žodžiai, kiti siejami su graikų (Liminas), suomių (Munas) kalbomis. Linkmenas, Baluošas, Lūšiai, Lūšykštis, Almajas – baltiškos, lietuviškos kilmės. Lietuvių kalbos institute saugoma daugiau nei 600 tūkst. kortelių su užrašytais vietovardžiais, 28 tūkst. perkelti į elektroninę duomenų bazę.

Kalbininkas kvietė domėtis savo krašto vietovardžiais, juos vartoti, saugoti, viešinti. Bibliotekai jis dovanojo Lietuvos vietovardžių žodyno 4-ąjį tomą.