Lietuvių kalbos institutas dalyvauja Europos Sąjungos projekte „Europos kalbų tinklas“

2019 m. pabaigoje Lietuvių kalbos institutas pasirašė subtiekimo sutartį su projektu Europos kalbų tinklas (2019–2021) (European Language Grid) (EKT), kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos Horizontas 2020 pagal dotacijos susitarimą № 825627. Projekto metu kuriama lanksti debesijos platforma, suteiksianti lengvai integruojamą prieigą prie komercinių ir nekomercinių kalbų technologijų paslaugų ir duomenų rinkinių visomis Europos kalbomis, įskaitant šimtus įrankių ir paslaugų, taip pat tūkstančius duomenų rinkinių ir išteklių. EKT siekia įtraukti visus susijusius suinteresuotuosius subjektus – nuo technologijų plėtros iki tyrimų centrų, nuo mažų ir vidutinių iki didelių įmonių.

EKT paskatins daugiakalbę bendrąją rinką kurti klestinčią Europos kalbų technologijų bendruomenę, kurti naujas darbo vietas, naujas rinkas ir suteiks naujų galimybių. Atvirais kvietimais bus finansiškai remiama iki 20 bandomųjų projektų, siekiant parodyti EKT kaip platformos ir kaip Europos projekto naudingumą.

Palaikant technologijomis pagrįstą daugiakalbystę, daugiausia dėmesio skiriama Europai, kurioje yra 24 oficialios ES valstybių narių kalbos, 60 neoficialių ar mažų kalbų, taip pat vartojamos imigrantų ir svarbių prekybos partnerių kalbos.

EKT partneriai yra įsipareigoję kurti bendruomenę, koordinuoja ir įsitraukia į įvairias bendradarbiavimo iniciatyvas Europos šalyse. Joms koordinuoti Europos šalyse įsteigta Europos kalbų technologijų taryba ir 32 nacionalinių kompetencijos centrų (NKC) tinklas, veikiantis kaip vietinis ir nacionalinis tiltas į EKT konsorciumą bei EKT debesijos platformą. Nuo 2019 m. Lietuvoje toks centras – Lietuvių kalbos institutas.

EKG skatina Europai skirtas ir Europoje sukurtas kalbų technologijas, pritaikytas mūsų kalboms ir kultūroms, visuomenės ir ekonomikos poreikiams, naudingas Europos piliečiams, visuomenei ir pramonei.

Daugiau informacijos apie EKT: https://www.european-language-grid.eu

Projekto pristatymą lietuvių kalba rasite čia.

Projekto pristatymą anglų kalba rasite čia.