Lapkričio 4 d. vyks diskusija „Kiek dabartinei tapatybei svarbi seniausioji istorija?“

This page is only available in Lithuanian.

Lietuvių kalbos institutas lapkričio 4 d., 9 val., kviečia nuotoliniu būdu stebėti diskusiją „Kiek dabartinei tapatybei svarbi seniausioji istorija?“. Jos metu kartu su Lietuvos kultūrą, kalbą ir istoriją tyrinėjančiomis asmenybėmis analizuosime archeologijos ir senosios istorijos įtaką šiandieniniam visuomenės formavimuisi.
Ar kada susimąstėte, kad dabar mums įprastų kultūros procesų šaknys siekia giliausius istorinius klodus? Kaip mūsų elgesį, mąstymą ir savivoką veikia kelių šimtų ar net tūkstančių metų istorinių reiškinių aidas? Kaip, domėdamiesi savo šaknimis ir istorija, galime geriau pažinti savo lietuvišką tapatybę?
Į šiuos klausimus atsakymų ieškos diskusijos dalyviai: Lietuvių kalbos instituto Baltų kalbų ir vardyno tyrimų centro vadovė akad. prof. habil. dr. Grasilda Blažienė ir archeologas, istorikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys akad. prof. dr. Eugenijus Jovaiša. Diskusiją moderuos istorikas, politologas, viešųjų ryšių ekspertas Linas Kontrimas.
Diskusiją kviečiame tiesiogiai žiūrėti Lietuvių kalbos instituto feisbuko paskyroje.
Šis renginys – vienas iš diskusijų ciklo „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ susitikimų su įdomiausiomis lietuviškumo ir tautinės savimonės temas analizuojančiomis asmenybėmis.
Projektą „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.