Kviečiame į mokslinių seminarų ciklą „E. kalba“: nauji šaltiniai ir paslaugos lietuvių kalbos išteklių informacinėje sistemoje“ (pirmas seminaras)

Gruodžio 6 d. 10 val. nuotoliniu būdu vyks mokslinis seminaras, kuriame bus pristatyta lietuvių kalbos išteklių informacinė sistema „E. kalba“ ir joje pateikiami elektroniniai žodynai.

Seminaro pradžioje dalyvių laukia diskusija su projekto „Lietuvių kalbos išteklių informacinės sistemos plėtra (E. kalba)“ vadovais, projekto priežiūros komiteto pirmininke, programuotojų grupės vadovu ir kt. diskusijos dalyviais.

Pranešimą „Lietuvių kalbos žodynas“ ir „Lietuvių kalbos žodyno“ Tarmių kartoteka: duomenų kaupimas, tvarkymas ir paieškos galimybės“ skaitys dr. Aurelija Gritėnienė ir dr. Jolita Urbanavičienė. Dalyviams bus papasakota, kuo skiriasi paieškos „Lietuvių kalbos žodyno“ senojoje www.lkz.lt svetainėje ir atnaujintoje išteklių sistemoje „E. kalba“, kuo LKŽ duomenys gali būti naudingi įvairiems moksliniams tyrimams. Bus pademonstruota, kaip ieškoti vieno langelio principu ir kokia galima detalioji paieška. Taip pat bus pristatyta naujausia elektroninė „Lietuvių kalbos žodyno“ Tarmių kartoteka, kuri atliepia kalbininkų lūkesčius greitai ir patogiai gauti patikimų leksikografinių duomenų lietuvių tarmių tyrimams. LKŽ Tarmių kartotekos struktūra bus palyginta su kitomis LKŽ kartotekomis ir parodytos jos detaliosios paieškos galimybės sistemoje „E. kalba“.

Pranešimą „Bendrinės lietuvių kalbos žodynas“ lietuvių kalbos išteklių informacinėje sistemoje „E. kalba“ skaitys dr. Danutė Liutkevičienė. Seminaro dalyviai sužinos apie naujas paieškos galimybes „Bendrinės lietuvių kalbos žodyne“, atsiradusias jį integravus į „E. kalbos“ sistemą.

Pranešimą „Lietuvių kalbos naujažodžių duomenynas – mokslo tyrimams ir visuomenei“ skaitys dr. Rita Miliūnaitė. Dalyviams bus papasakota, kaip atsinaujino Duomenynas, perkeltas į „E. kalbos“ išteklių sistemą, kaip į jį patenka nauji žodžiai, kaip jie tvarkomi, kaip palaikomas ryšys su naujų žodžių rinkėjais. Taip pat bus supažindinta su įvairiomis paieškos Duomenyne galimybėmis ir naujažodžių tyrimų perspektyvomis, naudojantis šiuo skaitmeniniu ištekliumi.

Seminaras vyks „Zoom“ platformoje.

Mokslinių seminarų ciklo programa.

Registracija

Maloniai kviečiame dalyvauti!