Konstantino Sirvydo „Punktai sakymų“ kritinio leidimo pristatymo akimirkos

Diskusijos dalyviai

2017 m. gruodžio 19 d. 18.00 val. Valdovų rūmuose vyko Konstantino Sirvydo Punktai sakymų kritinio leidimo pristatymas ir vieša diskusija Europos homiletikos tradicijų sklaida Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Renginį moderavo doc. dr. Darius Kuolys.

Doc. dr. Virginijos Vasiliauskienės ir prof. dr. Kristinos Rutkovskos parengtas Konstantino Sirvydo Punktų sakymų kritinis leidimas, kurį sudaro penkios knygos, buvo baigtas leisti 2016 metais. Leidiniai išleisti Lietuvių kalbos instituto.

Renginio pradžioje mintimis dalinosi leidinio rėmėjai ir bendraminčiai. Doc. dr. Darius Kuolys priminė visuomenei, kuo K. Sirvydas svarbus mūsų kultūrai ir dėkojo leidinio sudarytojoms už galimybę skaityti puikius jo tekstus ir gebėjimą priartinti K. Sirvydą prie XXI a. skaitytojų. Anot Lietuvių kalbos instituto direktorės prof. dr. Jolantos Zabarskaitės, tai aukščiausio lygio kritinis leidimas, kuris įdomus įvairiais pjūviais: teologiniu, lituanistiniu, polonistiniu, istoriniu ir t. t. Lenkų instituto Vilniuje direktoriaus pavaduotojas Pawelas Krupka pabrėžė, kad K. Sirvydas yra viena ryškiausių figūrų, jungiančių Lietuvos ir Lenkijos tautas. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios rektorius T. Vidmantas Šimkūnas priminė K. Sirvydo, kaip Jėzaus draugijos nario, kontekstą ir palaimino renginį.

Kritinio leidimo diskusijoje dalyvavo leidinių rengėjos doc. dr. Virginija Vasiliauskienė ir prof. dr. Kristina Rutkovska bei recenzentai prof. habil. dr. Bonifacas Stundžia ir prof. dr. Paulius Subačius, kurie renginio metu dalinosi su visuomene aktualiomis įžvalgomis ir naujais atradimais.

Renginio metu taip pat skambėo senoji muzika, dalyvavo senovinio šokio ansamblis PUELLI VILNENSES.

prof. dr. Paulius Subačius ir prof. dr. Kristina Rutkovska

Šokio ansamblis PUELLI VILNENSES

Doc. dr. Virginija Vasiliauskienė ir prof. dr. Bonifacas Stunžia 

Diskusijos svečiai

doc. dr. Darius Kuolys

prof. dr. Jolanta Zabarskaitė

Pawel Krupka

T. Vidmantas Šimkūnas