VILNIUS TECH studentų konkurso „Kas man yra lietuvių kalba?“ apdovanojimai

This page is only available in Lithuanian.

Šių metų balandžio 4 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyko studentų konkurso „Kas man yra lietuvių kalba?“ apdovanojimai, kuriuose dalyvavo VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas, studijų prorektorė doc. dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė, Kūrybinių industrijų fakulteto dekanė doc. dr. Vaida Asakavičiūtė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Violeta Meiliūnaitė, Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Albina Auksoriūtė. Renginį moderavo VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakulteto Lietuvių kalbos skyriaus vedėja dr. Lina Rutkienė.

VILNIUS TECH Kūrybinių industrijų fakultetas Lietuvių kalbos dienų proga antrą kartą suorganizavo studentų konkursą „Kas man yra lietuvių kalba?“. Iki kovo 4 d. dalyviai turėjo nufilmuoti ir vertinimo komisijai pateikti 3–5 min. trukmės filmuką pasirinkta tema. Galima buvo rinktis iš kelių pasiūlytų temų: „Esu tai, ką sakau“, „Kalbą kuriame patys“, „Mano miesto kalba“, „Lietuvių kalba – mūsų valstybės pamatas“, „Kokia kalba, toks ir žmogus“, taip pat pasiūlyti savo idėją. Konkursui buvo pateikti 28 filmukai, kuriuos kūrė Kūrybinių industrijų, Fundamentinių mokslų ir Verslo vadybos fakultetų studentai.

Konkurso „Kas man yra lietuvių kalba?“ nugalėtojai:

Žiūrovų mėgstamiausias (nominacija, kurią vertino studentai) − filmukas KAS MAN YRA LIETUVIŲ KALBA (Vaiva Paškevičiūtė, Erika Petrišina, Gabrielė Marozaitė, Deividas Gabriūnas ir Tadas Daunys).

Originaliausia idėja − filmukas ESU TAI, KĄ SAKAU (Meida Paulauskaitė ir Eimantas Janovičius).

Geriausias techninis sumanymas − filmukas KALBA – TAI AŠ (Akvilė Gudaitytė, Armandas Lukoševičius, Akvilė Gylytė ir Saulė Ignatavičiūtė).

Meniškiausias filmukas − filmukas UŽMIRŠAI MANE? (Kamilė Jankevičiūtė, Ema Lavrenovaitė, Neila Lavrenovaitė ir Benas Nikalajevas)

Specialieji Valstybinės lietuvių kalbos komisijos prizai už taiklų sąmojį ir sveiką ironiją – filmukas LIETUVIŲ KALBA POEZIJOJE (Mykhailo Huzko, Sofiya Asadchaya, Daniil Kaminskyi, Diana Lyskova ir Kamilla Kalmykova) ir už draugystę su lietuvių poezija – filmukas ĮVAIZDŽIO FORMUOTOJA (Kevinas Jasinskis, Nikita Zykov ir Karina Dabkevičiūtė).

Specialusis įmonės „Heksimus“ įsteigtas prizas – filmukas SVEČIAI IŠ UŽSIENIO (Laura Ivanauskaitė ir Galina Smith).

Specialusis Lietuvių kalbos instituto įsteigtas prizas už išraiškingiausią filmuką – filmukas KALBA – TAI AŠ (Akvilė Gudaitytė, Armandas Lukoševičius, Akvilė Gylytė ir Saulė Ignatavičiūtė).

Nugalėtojams buvo įteiktos VILNIUS TECH, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Lietuvių kalbos instituto dovanos ir diplomai.

Dalijamės renginio akimirkomis.