Prof. dr. Antano Klimo (1924–2016) 100-ųjų gimimo metinių minėjimas

This page is only available in Lithuanian.

Pirmąjį birželio sekmadienį, pasibaigus šv. Mišioms Jiezno parapijos bažnyčioje, į dr. Antano Klimo gimtinę – Prienų rajono Pẽlekonių kaimą – paminėti šimtmečio gausiai rinkosi vietiniai gyventojai ir svečiai. Iškilios šventės rengėjai – vietinė bendruomenė, Jiezno seniūnija, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras, Prienų rajono savivaldybė – nuoširdžiai dėkojo į šventę atvykusiam jos iniciatoriui ir rėmėjui Tadui Klimui, gražia lietuvių kalba pasakojusiam apie sudėtingą ir sunkų tėvo gyvenimą.

Vaizdo įrašu į susirinkusius kreipėsi Rochesterio universiteto, kuriame ilgus metus dirbo dr. Klimas, dėstytoja dr. Nicole Sampson. Apie mokslinę ir šviečiamąją dr. Klimo veiklą kalbėjo Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, Geolingvistikos centro vadovė Danguolė Mikulėnienė. Jiezno gimnazijos mokytojos Nijolės Kuliešienės gimnazistės pasakojo apie šio krašto pavardes.

Renginio pabaigoje prie Klimų sodybos buvo pašventintas paminklinis akmuo, nuo šiol ilgus šimtmečius saugosiantis dr. Antano Klimo atminimą.