Kviečiame į 6-ojo nacionalinio konkurso „Mano žodynas“ laureatų apdovanojimus ir seminarą „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero Būgos iki „E. kalbos“

This page is only available in Lithuanian.

Šių metų kovo 18 d. Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje (Didžiosios Rinkos a. 4, Kėdainiai) bus apdovanoti 6-ojo nacionalinio konkurso „Mano žodynas“ laureatai. Tądien vyks ir seminaras „Lietuviškas žodis tradicinėje ir skaitmeninėje leksikografijoje: nuo Kazimiero Būgos iki „E. kalbos“, skirtas tiek plačiajai visuomenei, tiek specialistams – mokytojams, aukštesniųjų klasių mokiniams, kalbos tvarkytojams, redaktoriams ir pan.

Seminare Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslininkės kalbės apie Lietuvių kalbos žodyno kartotekas, Bendrinės lietuvių kalbos žodyną, Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną, Lietuvių kalbos išteklių informacinę sistemą „E. kalba“ ir kt. Taip pat papasakos apie iš Kėdainių krašto kilusį žymų kalbininką Kazį Ulvydą, kuris buvo plačių interesų mokslininkas ir puikus lituanistinės veiklos organizatorius, savo darbais palikęs ryškų pėdsaką lietuvių kalbotyroje ir kultūroje, o žmonių atmintyje išlikęs kaip aistringas lietuvių kalbos puoselėtojas.

Renginio programa

Maloniai kviečiame dalyvauti!