Išleista prof. habil. dr. Danguolės Mikulėnienės mokslo studija „Lietuvių kalbos instituto istorija 2: kalbotyros aneksija“

This page is only available in Lithuanian.

Pasirodė nauja Geolingvistikos centro vyriausiosios mokslo darbuotojos prof. habil. dr. Danguolės Mikulėnienės mokslo studija Lietuvių kalbos instituto istorija 2: kalbotyros aneksija. Tai antroji serijos „Lietuvių kalbos instituto istorija“  knyga.

Šioje studijoje pasakojama Lietuvių kalbos instituto istorija apima palyginti nedidelį, šiek tiek daugiau nei dešimtmetį trukusį 1940–1952 m. laikotarpį, turėjusį lemiamą reikšmę ne tik Institutui ir jo žmonėms, bet, svarbiausia, lietuvių kalbotyros kaitai…

Autorė, remdamasi archyviniais dokumentais, darbuotojų atsiminimais ir kita medžiaga, per skirtingų laikotarpių Instituto transformacijas siekia atskleisti patį aneksijos mechanizmą ir jo veikimo pobūdį, apibūdinti esminius jos požymius – Instituto ir jo darbuotojų veiklos ideologizaciją ir nomenklatūrizaciją, mokslinio turinio ideologizaciją ir simplifikaciją, pasireiškusią turinio nutylėjimais ar iškraipymais ir labai specifine tarybmečio kalbos raiška, įsismelkusią ne tik į to meto publicistikos diskursą, bet, deja, ir į humanitarinių mokslų erdvę.

Leidinį galite įsigyti Lietuvių kalbos instituto knygynėlyje (Petro Vileišio g. 5, Vilnius). Knygynėlis dirba antradieniais−ketvirtadieniais 10−12 val. ir 14−17 val. Daugiau informacijos tel. (8 5) 234 6058 ir el. p. .