Dr. Rita Miliūnaitė skaitė pranešimą „Internetiniai „Kalbos patarimai“ (eKP): turinys ir paieškos galimybės“

Šių metų lapkričio 17 d. Nacionalinėje teismų administracijoje Bendrinės kalbos tyrimų centro vyriausioji mokslo darbuotoja dr. Rita Miliūnaitė skaitė pranešimą Lietuvos teismų redaktoriams lituanistams „Internetiniai „Kalbos patarimai“ (eKP): turinys ir paieškos galimybės“.

Mokslininkė papasakojo apie ne tik Lietuvoje populiarius kalbos praktikos leidinius – kalbos vadovus, apžvelgė svarbiausius lietuvių kalbos vadovus nuo XX a. pradžios. Taip pat dr. R. Miliūnaitė supažindino su viena iš 2021 m. Lietuvių kalbos institute sukurtos Lietuvių kalbos skaitmeninių išteklių sistemos „E. kalba“ pasvetainių – internetiniais „Kalbos patarimais“, jų struktūra ir paieškos sistema, papasakojo apie tolesnį jų pildymą bei atnaujinimą.

Internetiniai „Kalbos patarimai“ yra susistemintas kalbos rekomendacijų rinkinys, kurį sudaro suskaitmeninti svarbiausi kelių bendrinės lietuvių kalbos raidos laikotarpių kalbos rekomendacijų šaltiniai:

  • 1939 m. Kalbos patarėjas,
  • 1985 m. Kalbos praktikos patarimai (2 leidimas),
  • 1997 m. paskelbtas Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas,
  • 2002–2013 m. Kalbos patarimų

Šis internetinis „Kalbos patarimų“ žinynas atskleidžia bendrinės lietuvių kalbos normų kodifikacijos kaitą XX–XXI a. pradžioje ir gali būti naudingas kalbos normų tyrėjams, kalbos redaktoriams, mokytojams lituanistams kaip papildomas informacijos šaltinis greta Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Kalbos konsultacijų banko.