Dr. Jolita Urbanavičienė nuotoliniu būdu dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Liubline

Dr. Jolita Urbanavičienė

2021 m. birželio 25–26 d. du Lenkijos universitetai – Liublino Marijos Kiuri-Sklodovskos universitetas (UMCS) ir Liublino katalikiškasis Jono Pauliaus II universitetas (KUL) – organizavo kas dvejus metus vykstančią tarptautinę mokslinę konferenciją Approaches to Phonology and Phonetics (APAP).

Šių metų 5-osios APAP konferencijos tema buvo skirta fonetikos ir fonologijos sąveikai (Phonetics and phonology. Together or apart?). Konferencijoje plenarinius pranešimus skaitė Haike’ė Jacobsas (Neimegeno universitetas, Olandija), Tobias Scheeras (Nicos universitetas, Prancūzija), Geoffrey’us Schwartzas (Poznanės Adomo Mickevičiaus universitetas, Lenkija).

Šioje konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvavo ir Lietuvių kalbos instituto mokslininkė dr. Jolita Urbanavičienė. Ji kartu su dokt. Jana Taperte iš Latvijos universiteto parengė ir perskaitė pranešimą „Akustinės palatalizacijos ir palatalumo ypatybės (lietuvių ir latvių kalbų lateralinių priebalsių atvejis)“ (Acoustic properties of palatalization and palatality (the case of Lithuanian and Latvian laterals)).

Per dvi dienas įvairių pasaulio šalių mokslininkai perskaitė 25 pranešimus, kuriuose dalijosi teorinėmis ir empirinėmis įžvalgomis iš fonetikos, fonologijos ir eksperimentinių garsų tyrimų. Vyko įdomios mokslinės diskusijos, buvo gvildenamos aktualios fonetikos ir fonologijos problemos bei generuojamos naujų tyrimų idėjos.