Diskusija „Kaip Lietuvos tautinės mažumos suvokia lietuvišką identitetą?“

Lietuvių kalbos institutas lapkričio 26 d., 16 val., kviečia nuotoliniu būdu stebėti diskusiją „Kaip Lietuvos tautinės mažumos suvokia lietuvišką identitetą?“. Jos metu kartu su visuomenės veikėjais, žurnalistais analizuosime tautinę savivoką, multikultūriškumo sampratą, lietuviško identiteto supratimą ir kultūrų bei kalbų ryšį.

 

Pamąstykime, kaip savo tapatybę supranta tautinių mažumų atstovai, gyvenantys ir dirbantys Lietuvoje jau daug metų, o galbūt net čia gimę ir užaugę? Kaip jie įvardija ryšį su Lietuva? Ar siekia išlaikyti savo tautos tradicijas, o gal mielai įsilieja į lietuviškos kultūros verpetą?

 

Šiuos klausimus analizuosime kartu su dviem talentingais žurnalistais: lenkų kilmės žurnaliste, naujienų portalo Lrt.lt vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketleriene ir rusų kilmės žurnalistu, naujienų portalo ru.delfi.lt vyriausiuoju redaktoriumi Olegu Jerofejevu. Diskusiją moderuos žurnalistas, rašytojas Marijus Gailius.

 

Diskusiją kviečiame tiesiogiai žiūrėti Lietuvių kalbos instituto feisbuko paskyroje.

Šis renginys – vienas iš diskusijų ciklo „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ susitikimų su įdomiomis lietuviškumo ir tautinės savimonės temas analizuojančiomis asmenybėmis.

Projektą „Lietuviško identiteto paieškos: kalba, kultūra, istorija, vertybės“ finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.